TWÓRZ KATALOG CZASOPISM.PL RAZEM Z NAMI

Od 2005 roku wszyscy Ci, którzy pragną wspomóc działania Fundacji Otwarty Kod Kultury nie tylko finansowo, mogą współredagować Katalog Czasopism.pl w ramach wolontariatu.

Dzięki temu wolontariusze mogą poznać środowisko czasopism kulturalnych, zdobyć przydatne umiejętności konieczne do pracy w systemie online i nauczyć się obsługi wybranych programów komputerowych.

Praca w ramach wolontariatu obejmuje wsparcie wysiłków promocyjnych na rzecz czasopism kulturalnych, zwłaszcza uaktualnianie Katalogu Czasopism.pl poprzez:

– opracowanie pozyskanych ze strony internetowej danego czasopisma, a także od redakcji Katalogu Czasopism.pl materiałów, typu okładka, spis treści, dane teleadresowe, według ustalonych zasad (np. dotyczących wielkości i rozmiaru okładki);

– wgrywanie zdobytych materiałów do Katalogu Czasopism.pl (po zapoznaniu się z zasadami zamieszczonymi w Poradniku)

– aktualizowanie brakujących danych wymienionych w ogłoszeniu: Nowości w kolejce.

Oczekiwania wobec wolontariuszy:

– podstawowe umiejętności pracy z komputerem (prosty edytor tekstu, prosty edytor grafiki);

– swobodny dostęp do internetu i sprzętu komputerowego (warunek konieczny);

– wytrwałość i konsekwencja w realizacji podjętego zadania;

– terminowości i regularnego kontaktu z koordynatorem.

Praca wolontariuszy ma charakter wyłącznie sieciowy i odbywa się poza siedzibą Fundacji.

Istnieje możliwość otrzymania potwierdzenia odbycia praktyk (zaliczenie praktyk uniwersyteckich).

Zachęcamy do rozwijania współpracy według własnych pomysłów
i potrzeb.

Więcej szczegółów na forum czasopism.pl – wątek Buduj Witrynę!

W celu podjęcia współpracy w ramach wolontariatu prosimy o kontakt z:

Agnieszka.Kozlowska@Witryna.Czasopism.pl .