nasuwające się pytania

Czy Witryna Czasopism.pl to projekt komercyjny?

Witryna Czasopism.pl to projekt niekomercyjny, jego celem jest promocja czasopism społeczno-kulturalnych. Witryna Czasopism.pl nie ma przynosić zysków innych niż intelektualne.

Kto finansuje i realizuje projekt?

Witryna została założona w 2000 roku przez Olgę Katarzynę Szotkowską i Konrada Cezarego Kędera i do końca roku 2002 była projektem realizowanym w ramach Fundacji im. Stefana Batorego. W roku 2003 projekt Witryna Czasopism.pl pilotowała Fundacja Galerii Foksal. Od roku 2004 realizatorem projektu (finansowanego w 2004 i 2005 roku przez Fundację Batorego i Ministerstwo Kultury oraz w 2005 roku także przez Fundację PZU) jest Fundacja Otwarty Kod Kultury, zarządzana przez Agnieszkę Kozłowską i Konrada C. Kędera. W 2006 roku projekt został częściowo sfinansowany przez Ministerstwo Kultury (wydawanie serwisu „Witryna-Gazeta”). W 2007 roku Fundacja Otwarty Kod Kultury otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na wydawanie dwutygodnika „Witryna”. Od 2006 roku Fundacja nie otrzymuje dofinansowania na Katalog Czasopism.pl

Jakie czasopisma mogą się znaleźć w Katalogu?

W Katalogu Czasopism Kulturalnych zamieszczamy informacje o wszystkich czasopismach, które spełniają przyjęte przez jego redakcję kryteria: poświęcone są zagadnieniom kulturalnym, ukazują się cyklicznie, publikują materiały własne. W Katalogu nie uwzględniamy czasopism stricte naukowych, specjalistycznych, konfesyjnych, pism będących organami partii politycznych lub administracji państwowej, biuletynów, gazet lokalnych ani prasy wysokonakładowej.

Ile kosztuje wpisanie czasopisma do Katalogu?

Informacje o czasopismach zamieszczamy bezpłatnie. W ramach trwającej obecnie reorganizacji Katalogu Czasopism.pl przygotowujemy specjalną platformę umożliwiającą zainteresowanym redakcjom samodzielne wprowadzanie nowego tytułu do Katalogu Czasopism.pl, a później również aktualizowanie jego kolejnych numerów. Wkrótce ogłosimy publicznie na stronie Katalogu instrukcję, jak wprowadzić czasopismo.

Czy można opublikować tekst w „Witrynie”?

Redakcje oraz autorów, którzy chcieliby opublikować swoje teksty w „Witrynie” prosimy o kontakt.

Czy budowa Witryny Czasopism.pl została zakończona?

Nie, Witryna Czasopism.pl nie jest jeszcze całkiem gotowa. Przepraszamy za wszystkie przerwy w zabudowie. Prosimy śledzić postępy prac.

Czy można umieścić na swojej stronie baner Witryny Czasopism.pl?

Oczywiście. Prosimy wybrać któryś z zamieszczonych.